Administrator Logistic

Cu noi, veți avea un impact real.

6560 DE MOTIVE SĂ ALEGI H.ESSERS

H.Essers este un jucător internațional și de încredere în sectorul logistic, dar, mai ales, suntem o afacere de familie care a oferit locuri de muncă și securitate la locul de muncă din 1928. Cei 6560 de angajați ai noștri întreprinzători, au o pasiune pentru a face afaceri, sunt gata să profite de oportunități și stăpânesc un mod simplu de a face diferența in fiecare zi. Acest lucru ne permite ca companie să investim continuu în creștere și să menținem o viziune pozitivă pentru viitor. Oamenii noștri conduc compania noastră. Avem grijă de dezvoltarea lor personală și profesională, oferindu-le echipamente de lucru de ultimă generație și luând în considerare importanța echilibrului lor între muncă și viața personală. Cei 6560 de angajați ai noștri știu de ce au ales H.Essers.

Vrei să faci parte din această experiență? Căutăm un admin logistic.

RESPONSABILITĂȚI

  • Sunteți responsabil pentru urmărirea și gestionarea stocului nostru și pentru asigurarea celui mai înalt nivel de precizie a stocului.
  • Gestionați emailurile și oferiți feedback clienților / transportatorilor.
  • Sunteți responsabil pentru ghidarea corespunzătoare a șoferilor la ghișeu. Scopul tău: familiarizarea lor cu organizația și cu depozitul.
  • Tu ești cel care, în fiecare zi, îi ține pe șoferi, clienți și companie mulțumiți, prin metodele tale eficiente de lucru administrative.

PROFILUL TĂU

Ca administrator logistic, sunteți primul punct de contact pentru șoferii / transportatorii noștri. Probleme? Nu vă faceți griji, sunteți un excelent rezolvator de probleme. A lua inițiativă contează, desigur, abilitățile tale de gândire analitică și mentalitatea practică te ajută să îți faci treaba. De preferat, să aveți deja experiență in sectorul logistic, care v-ar ajuta să aveți deja o cunoștințe mai ample ale proceselor de logistică și transport. Aveți dezvoltată o maturitate suficientă pentru a putea lucra independent, dar deasemenea vă place și munca în echipă. Datorită punctualității, rezistenței la stres și a flexibilității, colegii dvs. vă consideră un geniu administrativ. Ați mai lucrat vreodată cu programul SAP? Acesta ar fi un avantaj.

CE OFERIM NOI

Oportunitatea de a co-investi în procesele de logistică și transport ale companiei noastre zilnic. O muncă fascinantă și provocatoare, cu varietate. Nici o zi nu este aceeași aici! Libertatea de a te dezvolta și excela personal. Un angajator care are fiabilitate, antreprenoriat, simplitate, pozitivitate și îngrijire, pe lista de priorități!

ALĂTURĂ-TE FAMILIEI NOASTRE (MARE)

77 de locații în 19 țări, 6.560 de angajați, un milion de metri pătrați de depozitare, 1.475 de camioane și 2000 de rezervoare ISO. Da, H.Essers este un mare (mare) furnizor de servicii logistice și cu un atu consolidat pentru segmentele noastre strategice de clienți din Pharma, Chimicale, Infra. De ani buni, oferim locuri de muncă de încredere oamenilor noștri, care vin la muncă cu zâmbetul pe buze în fiecare zi și oferim oportunități angajaților ambițioși. H.Essers vă oferă șansa să vă faceți visul realitate!

Aplica acum!